İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hisse Senedinde Hedef Fiyat Belirlerken

Stoploss ve hedef fiyatları belirlemek bir sanattır. Her teknik analiz deseni kendi hedefleri ve stoplarını en baştan tanımlar. Bir kanal içerisinde takas yapıyorsanız ya da çok güzel kârda olduğunuz bir hisseden nezaman çıkmanız gerektiğini düşünüyorsanız fibonacci seviyelerini kullanın.

Asla bir fiyat seviyesi yüzünden hisseye girmeyin (hareketli ortalama, fibonacci seviyeleri yada destek fiyatı gibi), ama her zaman bu seviyelerden çıkış yapın. Bu seviyeleri hedef belirlerken kullanmak bir çok kez zarardan kurtaracaktır.

Hedeflerinizi Fibonacci fiyat seviyeleri üzerinden önceki dalgalanmalara orantılı olarak belirlemeniz mantıklı olacaktır. Bir kanal içerisinde takas yapıyorsanız, kanalın derinliği ve kanaldaki desenler size destek noktaları hakkında fikir verebilir. Bir desen takibi yapıyorsanız desenin mutlaka bir hedef kuralı vardır. Eğer çok özel bir desen değilse desenin adını, sol yukarıdaki büyüteç ikonuna tıklayıp aratarak, desen hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer sitemizde deseni bulamazsanız soru sor sayfamızdan bize deseni bildirirseniz, bir sonraki yazımızın konusu sizin sorunuz olacaktır.

örneğin okun başladığı fiyat seviyesinden yapılmış bir alım için ideal kâr alma noktası okun gösterdiği 2. fibonacci seviyesi olacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA ImageChange Image