İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BIST Hisse Tarayıcı

Hisse ararken, tüm piyasada belirli koşulları taramanıza izin veren bir araç olan hisse bulunucu entegre ettik. Öntanımlı olarak gelen panelde yani aşağıda ilk karşınıza çıkan panelde ise bizim tercih ettiğimiz trend analizi bilgileri yer alıyor. Hisse bulucu aracı istediğiniz gibi karıştırabilirsiniz. Çok karışır ve ekranı sıfırlamak isterseniz ctrl tuşuna basarken f5 tuşuna 7 defa üst üste basın.

BHO yazan kolon basit hareketli ortalama demek ve hissenin son fiyatı o rakamın altındaysa sat üstündeyse al yazıyor. Bu bir tavsiye değil teknik indikatörün yorumlanış şeklidir. BHO yanındaki sayıda kaç günlük basit hareketli ortalaması olduğu yönündedir.

BB UST bollinger bandının üst çizgisi BB ALT ise bandın alt çizgisidir. Genelde dönemlik mum grafikte mumların bu bantların içerisinde kalmasını bekleriz. Tabiki çok güçlü hareketlerde bu bantlar geçilebilir.

Ayrıca unutmamalısınız BU SAYFADA KULLANILAN YAZILIM TRADINGVIEW ARACILIĞI İLE SUNULMUŞ BİR ARAÇTIR. Bu sayfada verilen bilgilere göre karar almak, ciddi kayıplara yol açabilir.

FQ fiscal quarter demek.
FY fiscal year demek.
MY mali yıl demek.
SOIA son on iki ay demek.
TTM son on iki ay demek.
MRQ most recent quarter demektir. Türkçesi ile en son çeyrek.

Borsarehberim.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan borsarehberim.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin borsarehberim.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur.

BİST isim ve logosu “koruma marka belgesi” altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST’e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

Borsarehberim.com verilerin sekansı, doğruluğu ve tamliği konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıkar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması veri yayın sistemindeki performansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerden oluşan herhangi bir zarardan borsarehberim.com sorumlu degildir. BİST, verinin sekansı, doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması, veri yayın sistemindeki performansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerde Alıcı, Alt Alıcı ve/veya kullanıcılarda oluşabilecek herhangi bir zarardan BİST sorumlu değildir.

MacroAxis TR STOCK LIST PAGE Başarılı bir platform sunan macro axis Türkiye hisse listesinin adresi. MacroAxis toollarını ilgi çekici buluyoruz. Tamamen ingilizce olan bir sistem olduğu için yazının sonunda belirttik. Ücretsiz olarak Finnet2000 alternatifi bir çok araç sunuyorlar.