İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Haberler

Son Dakika

  • Dünyanın en zengin 4'üncü insanı unvanını 146 milyar dolarlık servetiyle elinde tutan, yazılım devi Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates, 'Lana' isimli kiralık süper yat ve katamaran sınıfı lojistik destek gemisi olan 'Wayfinder' ile Aydın'ın Kuşadası ilçesine geldi. Kuşadası Körfezi açıklarında demirleyen 'Lana'da bir süre dinlenen Gates daha sonra özel helikopteriyle İzmir'in Selçuk ilçesindeki Meryemana Evi'ni […]
  • İstanbul merkezli 16 ilde terör örgütü DHKP/C'ye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 30 şüpheliden 17'si tutuklandı. 13 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 
  • Sağlık Bakanlığı "Neyim Var" adlı bir uygulama geliştirildiğini duyurdu. Uygulamaya ilişkin açıklamada bulunan Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci, bu hizmetle hasta ve hekim arasındaki bilgi asimetrisinin azalacağını, tıbbi bilgi alışverişinin hızlanacağını beyan etti.
  • Diyanet İşleri Başkanlığı, "baldız fetvası" başlığıyla medyada yer alan haberlere tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, 2015 yılında basılan bir kitapta geçen ifadelerin bağlamından koparılarak Diyanet İşleri Başkanlığı ile ilgili paylaşımlar yapıldığı ifade edildi.
  • 1996 yılında Manisa’da doğdu. 2014 yılında İntaş Lisesi'nden 2019 yılında Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesine bağlı Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu.

Ekonomi Haberleri